European Centre of Tourism and Business Promotion in Dubai
+971 55 2222 455

Dlaczego proponujemy ZEA i Dubai ?

 

Dubaj jest najszybciej rozwijającą się metropolią na świecie. Bardzo niskie lub w niektórych przypadkach wręcz zerowe opodatkowanie, szeroki wachlarz atrakcyjnych propozycji inwestycyjnych, stabilna gospodarka, wysoko rozwinięta branża telekomunikacyjna i wykwalifikowana kadra pracownicza powodują, iż jest to jedno z najbardziej pożądanych centrów biznesu na świecie.

Do niedawna podstawą gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich była ropa naftowa. Obecnie struktura gospodarcza Emiratów ulega przekształceniom - zamiast wydobycia i sprzedaży ropy, dominującą rolę w gospodarce zaczęły pełnić transakcje finansowe, rozwijające się budownictwo (rynek hotelarski i mieszkaniowy) oraz rynek nowoczesnych technologii. Światowy kryzys nie ominął tego kraju, jednak nie zachwiał jego gospodarką w stopniu tak znacznym, jak uczynił to w Europie, wobec czego możliwości intratnych inwestycji jak i gwarancja zysków istnieją i istnieć będą jeszcze przez długi okres czasu. Ważnym jest jednak, by odpowiednio mądrze i bezpiecznie zainwestować, korzystając z pomocy pewnych i fachowych firm, takich jak Europejskie Centrum Promocji Turystyki i Biznesu w Dubaju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie z Dubajem na czele to nie tylko prężny i stabilny rynek, ale i niezwykle atrakcyjne turystycznie miejsce o optymalnym, wakacyjnym klimacie (średnie temperatury wahają się od 20 stopni Celsjusza w grudniu, do 34 w lipcu) oraz doskonale rozwiniętej infrastrukturze hotelowej.

Ważnym atutem jest także stabilność polityczna, bezpieczeństwo i liberalna polityka ekonomiczna. To właśnie te czynniki spowodowały, że Dubaj jest regionalnym centrum finansowym, gdzie lokowane i inwestowane są pieniądze z pobliskich krajów, bogacących się dzięki wydobywaniu ropy, jednak nieposiadających tak pewnej sytuacji polityczno-gospodarczej.

Zachętą dla inwestorów jest fakt, iż w Dubaju nie płaci się podatków, a ponadto gwarantowana jest całkowita wolność przepływu kapitału. Napływ dużej liczby doskonale wykształconych imigrantów niemalże z całego świata oraz wysoka konkurencja na rynku bankowym zapewniają najwyższej jakości ofertę usług finansowych. Specjalne strefy ekonomiczne - Jebel Ali Free Zone i Airport Free Zone – zapewniają dodatkowe ulgi i przywileje (zwolnienie z cła) oraz wyjątkowo korzystne warunki prowadzenia działalności produkcyjnej i dystrybucyjnej. Nie można zapomnieć również o wciąż rozwijanej i rozbudowywanej infrastrukturze, spełniającej najwyższe światowe wymogi.